• Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Finał XXXIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa”

Czworo uczniów z ZSP w Aleksandrii, nominowanych podczas gminnych przesłuchań,  reprezentowało gminę Konopiska podczas etapu powiatowego XXXIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa”, który odbył się 4 i 5 kwietnia 2022 roku. W gronie najlepszych recytatorów znaleźli się Kamil Krzak (kategoria I - klasy 1-3), Patrycja Herman (kategoria II -  klasy IV-VI) oraz Klaudia Binek i Wiktoria Herman (kategoria III - klasy VII-VIII).

Komisja konkursowa w składzie:

  • Adam Hutyra - aktor Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie,
  • Anna Nabiałek - instruktorka teatralna, animatorka kultury,
  • Karolina Mrugalska - wokalistka, instruktorka ds. muzyki w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, specjalistka w zakresie emisji głosu,

dokonała oceny prezentacji według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Miło nam poinformować, że decyzją członków komisji powiatowy etap przesłuchań zakończył się nominacją Klaudii Binek i Wiktorii Herman do finału konkursu.

Uczennice klasy 7 ZSP w Aleksandrii znalazły się w gronie jedenaściorga najlepszych recytatorów w regionie w swojej kategorii wiekowej i wspaniale zaprezentowały się 28 kwietnia podczas finału konkursu. Laureatów poznamy w maju podczas finałowego koncertu w Regionalnym Ośrodku Kultury.

Sylwia Herman

Najnowsze aktualności

Kalendarium

  • marzec 2025
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • So
  • Nd
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6